Hoover H3WPS486TAM6-80 8kg 1400 Spin Washing Machine - White

SAVE£10
- Capacity8kg
- Depth54cm
- Drum Size8kg
- Energy RatingA
- Height85cm
- Spin Speed1400 spin
- Width59.5cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8059019078441

SAVE£10
| Manufacturer | Hoover |
|---|---|
| GTIN | 8059019078441 |
| Model Number | H3WPS486TAM6-80 |
| Product Meta Keywords | 8kg 1400 Spin Washing Machine - White |
| Product Meta Description | 8kg 1400 Spin Washing Machine - White |
| Capacity | 8kg |
| Energy Rating | A |
| Width | 59.5cm |
| Height | 85cm |
| Depth | 54cm |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Drum Size | 8kg |
| Spin Speed | 1400 spin |
| Special Features | Steam Care Pro - Wi-Fi Connectivity |
