Samsung RL38C776ASR/EU Silver 59.5cm 70/30 Frost Free Fridge Freezer - Silver

SAVE£550.99
- ColourSilver
- Capacity387 L
- Depth65.8cm
- Energy RatingA
- Freezer Compartment114 L
- Fridge Compartment273 L
- Height203cm
- Trim ColourSilver
- Width59.5cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806094768770

SAVE£550.99
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806094768770 |
| Colour | silver |
| Model Number | RL38C776ASR/EU |
| Product Meta Title | 59.5cm 70/30 Frost Free Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Keywords | 70/30 Frost Free Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Description | 59.5cm 70/30 Frost Free Fridge Freezer - Silver |
| Capacity | 387 L |
| Energy Rating | A |
| Width | 59.5cm |
| Height | 203cm |
| Trim Colour | Silver |
| Depth | 65.8cm |
| Freezer Compartment | 114 L |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Fridge Compartment | 273 L |
| Special Features | SpaceMax™ Technology - Samsung Smart Things - Twin Cooling Plus - |