Samsung RS70F64KETEU Silver 91cm Side by Side American Fridge Freezer - Silver

SAVE£100
- ColourSilver
- Capacity640 L
- Depth72.6cm
- Energy RatingE
- Freezer Compartment225 L
- Fridge Compartment415 L
- Height178cm
- Trim ColourSilver
- Width91.2cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806097163992

SAVE£100
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097163992 |
| Colour | silver |
| Model Number | RS70F64KETEU |
| Product Meta Title | 91cm Side by Side American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Keywords | Side by Side American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Description | 91cm Side by Side American Fridge Freezer - Silver |
| Capacity | 640 L |
| Energy Rating | E |
| Width | 91.2cm |
| Height | 178cm |
| Trim Colour | Silver |
| Depth | 72.6cm |
| Freezer Compartment | 225 L |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Fridge Compartment | 415 L |
| Special Features | Space-maximising design - Even air circulation - Energy-efficient technology - Smart notifications |