Samsung RS70F66KCTEU 91cm Side by Side American Fridge Freezer - Silver

SAVE£300
- Capacity634 L
- Depth72.6cm
- Energy RatingC
- Freezer Compartment225 L
- Fridge Compartment409 L
- Height178.4cm
- Trim ColourSilver
- Width91.2cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806097164296

SAVE£300
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097164296 |
| Model Number | RS70F66KCTEU |
| Product Meta Title | 91cm Side by Side American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Keywords | Side by Side American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Description | 91cm Side by Side American Fridge Freezer - Silver |
| Capacity | 634 L |
| Energy Rating | C |
| Width | 91.2cm |
| Height | 178.4cm |
| Trim Colour | Silver |
| Depth | 72.6cm |
| Freezer Compartment | 225 L |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Fridge Compartment | 409 L |
| Special Features | Consistent temperature - Energy-efficient - Convert freezer to fridge - |