Samsung RS70F67QCTEU 91.2cm 60/40 American Fridge Freezer - Silver

SAVE£500
- Capacity652 L
- Depth72.6cm
- Energy RatingC
- Freezer Compartment243 L
- Fridge Compartment409 L
- Height178.4cm
- Trim ColourSilver
- Width91.2cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806097164333

SAVE£500
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097164333 |
| Model Number | RS70F67QCTEU |
| Product Meta Title | 91.2cm 60/40 American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Keywords | 60/40 American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Description | 91.2cm 60/40 American Fridge Freezer - Silver |
| Capacity | 652 L |
| Energy Rating | C |
| Width | 91.2cm |
| Height | 178.4cm |
| Trim Colour | Silver |
| Depth | 72.6cm |
| Freezer Compartment | 243 L |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Fridge Compartment | 409 L |
| Special Features | Twin Cooling Plus - SpaceMax technology - Power Freeze - Wi-Fi enabled |