Samsung RS90F64EETEU Silver 91.2cm 60/40 Total No Frost American Fridge Freezer - Silver

SAVE£70
- ColourSilver
- Capacity621 L
- Depth72.6cm
- Energy RatingE
- Freezer Compartment220 L
- Fridge Compartment401 L
- Height178.4cm
- Trim ColourSilver
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806097164746

SAVE£70
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097164746 |
| Colour | silver |
| Model Number | RS90F64EETEU |
| Product Meta Title | 91.2cm 60/40 Total No Frost American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Keywords | 60/40 Total No Frost American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Description | 91.2cm 60/40 Total No Frost American Fridge Freezer - Silver |
| Capacity | 621 L |
| Energy Rating | E |
| Height | 178.4cm |
| Trim Colour | Silver |
| Depth | 72.6cm |
| Freezer Compartment | 220 L |
| Weight | 91.2cm |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Fridge Compartment | 401 L |
| Special Features | Total No Frost - Smart display - Bixby voice control - Cold retention |