Samsung RS90F66BETEU Silver 91.2cm 60/40 American Fridge Freezer - Silver

SAVE£550
- ColourSilver
- Capacity614 L
- Depth72.6cm
- Energy RatingE
- Freezer Compartment225 L
- Fridge Compartment389 L
- Height178.4cm
- Trim ColourSilver
- Width91.2cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806097164821

SAVE£550
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097164821 |
| Colour | silver |
| Model Number | RS90F66BETEU |
| Product Meta Title | 91.2cm 60/40 American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Keywords | 60/40 American Fridge Freezer - Silver |
| Product Meta Description | 91.2cm 60/40 American Fridge Freezer - Silver |
| Capacity | 614 L |
| Energy Rating | E |
| Width | 91.2cm |
| Height | 178.4cm |
| Trim Colour | Silver |
| Depth | 72.6cm |
| Freezer Compartment | 225 L |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Fridge Compartment | 389 L |
| Special Features | SmartThings App - Auto Open Door -Family Hub - Power Cool & Freeze |