Samsung WD80TA046BE/EU White 8kg/5kg 1400 Spin Washer Dryer - White

SAVE£20
- ColourWhite
- Capacity8kg/5kg
- Depth68cm
- Drum Size8kg
- Energy RatingE
- Height85cm
- Spin Speed1400 rpm
- Trim Colourwhite
- Width60cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806090609039

SAVE£20
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806090609039 |
| Colour | White |
| Model Number | WD80TA046BE/EU |
| Product Meta Title | 8kg/5kg 1400 Spin Washer Dryer - White |
| Product Meta Keywords | Washer Dryer - White |
| Product Meta Description | 8kg/5kg 1400 Spin Washer Dryer - White |
| Capacity | 8kg/5kg |
| Energy Rating | E |
| Width | 60cm |
| Height | 85cm |
| Trim Colour | White |
| Depth | 68cm |
| Built In/Freestanding | Freestanding |
| Drum Size | 8kg |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Special Features | Ecobubble technology - Hygiene Steam - Digital Inverter Technology |